Strona Główna » Programy i Usługi programistyczne » Optima Importer Rejestry

Optima Importer Rejestry

Optima Importer Rejestry

Aplikacja stworzona z myślą o imporcie dokumentów faktur i korekt faktur do rejestrów VAT w Comarch Optima za pomocą pracy rozproszonej.


Importu dokumentów można dokonać poprzez dwa tryby pracy. Pierwszy to wskazanie ścieżki z zapisanymi dokumentami faktur XML wyeksportowanych z Comarch Optima.

Drugi sposób import dokumentów wraz z pozycjami z jednego pliku CSV:

Aplikacja automatycznie rozpoznaje jeśli wartości są na minusie, zaznacza odpowiednie pole:

Jeśli któreś z zaimportowanych dokumentów zostało wyedytowane, program zapamięta zmiany w dokumencie. Zmieniony dokument jest zaznaczony na żółto oraz oznaczony gwiazdką. Na zakładce „Zmiany w plikach” jest informacja które pola zostały edytowane:


W jaki sposób aplikacja wie co jest pozycją dokumentu w pliku CSV?

Kolejny dokument jest brany z kolumny „NR DOKUMENTU”. Jeśli następny wiersz w pliku CSV ma inną wartość niż poprzedni jest to traktowane jako kolejny dokument. Jeśli jednak następny wiersz ma tą samą wartość jest on traktowany jako kolejny wpis (pozycja) danego dokumentu. Kwoty pozycji są brane z kolumn: „Kwota”,”Vat poz.”,”Brutto poz.”. Kwota całkowita dokumentu jest brana z pierwszej pozycji danego dokumentu z kolumn: „KWOTA NETTO”,”STAWKA VAT”,”VAT”,”KWOTA BRUTTO”.

Obrazem ilustrujący:

Skąd program wie który dokument jest fakturą sprzedaży, zakupu, lub korektą zakupu, sprzedaży?

W kreatorze opcji, na stronie „Typy plików”, należy określić typy plików wg których program ma przypisywać dokumenty. W przypadku importu pliku CSV, typ dokumentu jest brany z pierwszej kolumny o nazwie „TYP DOKUMENTU”:

W przypadku importu z plików XML, program sprawdza wystąpienie konkretnych wyrażeń w nazwie pliku:

Na podstawie typu plików aplikacja automatycznie przypisuje znacznik korekty dokumentu:


Wersja DEMO

Program nie przewiduje wersji demo, w razie chęci przetestowania działania programu, prosimy o kontakt.


Licencja

Jedna licencja (przypisana do numeru NIP firmy która zakupiła) jest przypisana do wszystkich stanowisk w ramach zakupu. Każdy komputer w ramach licencji musi mieć wykupione stanowisko. Zawsze jedno stanowisko jest gwarantowane w ramach licencji.


 

Więcej informacji na https://www.apj.com.pl/kontakt/dane-kontaktowe-i-mapka.